Jubileuszowa X edycja Studenckiego Ogólnopolskiego Forum Radiologicznego

20 kwietnia w Centrum Dydaktycznym odbyła się jubileuszowa X edycja Studenckiego Ogólnopolskiego Forum Radiologicznego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniewa Gacionga.

Forum jest unikatową na skalę kraju konferencją, która umożliwia studentom i młodym naukowcom zainteresowanym radiologią wymianę wiedzy i doświadczeń badawczych, a także prezentację - przed publicznością i ekspertami - swoich pierwszych prac naukowych. Wydarzenie jest też platformą umożliwiającą nawiązanie współpracy specjalistom tej dziedziny z całej Polski.

Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe X-RAY, którego przewodniczącym jest Ignacy Sterliński. SKN X-RAY działa przy II Zakładzie Radiologii Klinicznej pod kierownictwem dr hab. Magdaleny Januszewicz.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli wysłuchać wykładu prof. Andrzeja Urbanika pt. "Alkohol oczami radiologa" oraz zapoznać się z wynikami prac studenckich, które zostały zaprezentowane w dwóch kategoriach: prace oryginalne i prace typu opis przypadku.

Zwycięzcą w kategorii prac oryginalnych została praca pt. „Porównanie wielkości ciała modzelowatego pomiędzy grupami mężczyzn i kobiet” autorstwa Gabrieli Sołgi, Julii Ślamczyk i Natalia Szawary z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Z kolei w kategorii prac typu opis przypadku najlepsza okazała się praca pt. „Przypadek pacjentki z rzadkim nowotworem imitującym zatorowość płucną - trudności diagnostyczne” autorstwa Aleksandry Wojtery, Katarzyny Pali i Weroniki Kobiałki z Uniwersytetu Opolskiego.

Forum zakończyły warsztaty USG prowadzone we współpracy z SonoTeam, które odbyły się w nowym gmachu Centrum Symulacji Medycznych WUM.